Fonusråd

I varje medlemsdistrikt finns ett Fonusråd som består av aktiva och utråriktade personer vars uppdrag är att kontakta alla medlemsorganisationer i distriktet och att hjälpa Fonus och Familjens Jurist att nå ut till medlemmarna med information om t.ex. produkter och tjänster och medlemsförmåner.

Nedan finns kontaktuppgifter till samtliga regionala valberedningar.

Bergslagen

John-Ivar Fallström
Telefon: 070-515 16 29
E-post: john-ivar.fallstrom@regionorebrolan.se

Lars Eriksson
Telefon: 073-438 75 00
E-post: agarombud@hotmail.com

Pelle Brolinson
Telefon: 019-127 051
E-post: pellebrolinson@yahoo.se

Rigmor Larsson
Telefon: 070-307 56 55
E-post: rigmor.larsson@live.se

Vanja Björsson
Telefon: 070-572 06 96
E-post: vanja.bjorsson@telia.com

Dalarna

Kerstin Knuts
Telefon: 070-917 02 71
E-post: kerstinknuts54@gmail.com

Leif Fredriksson
Telefon: 073-957 28 76
E-post: leif.f@live.se

Gotland

Brith Jones
Telefon: brith.jones@telia.com
E-post: 070-820 55 38

Lena Lingvall
Telefon: 049-849 34 22
E-post: bringsarve@comhem.se

Olle Hammarberg
Telefon: 073-335 77 91
E-post: hammarberg.olle@gmail.com

Gävleborg

Ann-Christine Nilsson
Telefon: 070-555 45 77
E-post: anne-christine.nilsson@soderhamn.se

Fredrik Skoglund
E-post: fredrik.skoglund@bollnas.se

Leif Nordmark
Telefon: 070-636 70 35
E-post: leif.nordmark@outlook.com

Lena Jonsson
Telefon: 070-334 41 97
E-post: lenajonsson@telia.com

Mats Persson
Telefon: 070-334 41 97
E-post: matsrpersson1971@gmail.com

Ola Kuremyr
Telefon: 073-593 07 78
E-post: ola_kuremyr@hotmail.com

Göteborg-Halland

Anders Moberg
Telefon: 070-733 71 43
E-post: anders.moberg@volvo.com

Ante Hultin
Telefon: 070-660 92 93
E-post: ante.hultin@live.se

Carolina Eklund
E-post: carolina.eklund@outlook.com

Hans Bagge
Telefon: 070-831 69 28
E-post: hg.bagge@gmail.com

Krister Samuelsson
Telefon: 070-585 29 21
E-post: krister.samuelsson@lo.se

Lars Olof Gustafsson
Telefon: 070-631 59 18
E-post: larsolof.gu@telia.com

Stefan Henriksén
E-post: stefan.henriksen@volvo.com

Thomas Jägebratt
E-post: thomas.jagebratt@gmail.com

Tural Kokulu
Telefon: 076-307 88 24
E-post: tural.kokulu@gmail.com

Jämtland

Carina Ullström
Telefon: 070-512 88 35
E-post: cina@olds59.com

Ertugrul Ertu Genctürk
E-post: ertugrul.gencturk@ostersund.se

Per Göran Skoog
Telefon: 070-257 66 91
E-post: pgskoog@hotmail.com

Jönköping-Kronoberg

Anders Forssblad
Telefon: 070-559 84 38
E-post: anders.forssblad@aneby.se

Greger Johansson
Telefon: 070-205 67 07
E-post: greger.johansson1@bredband.net

Ibrahim Hajdarevic
Telefon: 070-330 27 70
E-post: ibrahim.hajdarevic@hotmail.com

Leif Jardbring
Telefon: 070-538 18 48
E-post: leifjardbring@telia.com

Markus Kauppinen
Telefon: 072-644 28 00
E-post: markus.kauppinen@gnosjo.se

Michael Sjöö
Telefon: 070-831 66 58
E-post: michael.sjoo@folksam.se

Tommy Lindquist
Telefon: 070-609 21 76
E-post: tomny.lindquist@jonkoping.se

Yvonne Johansson
Telefon: 070-297 07 72
E-post: yvonne.johansson@vmomail.se

Malmfälten

Ann-Kristin Nilsson
Telefon: 070-568 12 37
E-post: ann_kristin.nilsson@telia.com

Norrbotten

Anders Vikström
Telefon: 070-648 58 71
E-post: AndersRosvik@telia.com

Håkan Johansson
Telefon: 070-540 96 57
E-post: hakan.e.johansson@telia.com

Majgret Wikslund
Telefon: 070-651 16 50
E-post: maiawikslund@gmail.com

Marianne Muchow
Telefon: 070-646 15 76
E-post: m.muchow@telia.com

Skåne

Bo Skog
Telefon: 073-026 97 08
E-post: p_b.artan@hotmail.com

Claes Block
Telefon: 073-385 74 44
E-post: claes.block@bredband.net

Gustavo Garcia
Telefon: 073-513 76 56
E-post: gustavo.garcia22@gmail.com

Ingela Svensson
Telefon: 072-373 51 47
E-post: ingela.m.svensson@malmo.se

Ingrid Lundin
Telefon: 070-601 20 87
E-post: ingrid.lundin@comhem.se

Jörgen Svensson
Telefon: 070-837 89 28
E-post: kulstyving@gmail.com

Lena Larsson
Telefon: 073-370 59 23
E-post: lena.ib.larsson@outlook.com

Pernilla Rydell
Telefon: 070-233 44 96
E-post: rydell.pernilla@gmail.com

Preben Karlsson
Telefon: 070-816 89 31
E-post: preben.karlsson@minepost.nu

Roland Karlsson
Telefon: 076-763 43 53
E-post: rolandilund@yahoo.se

Roy Wernberg
Telefon: 072-332 55 25
E-post: roy.wernberg@gmail.com

Stefan Hedetoft
Telefon: 073-331 45 65
E-post: grape12@comhem.se

Stig Ålund
Telefon: 072-522 99 04
E-post: 043512616@telia.com

Tomas Holm
Telefon: 070-923 68 34
E-post: holm.tomas@telia.com

Storstockholm

Ann-Louise Jonsson
Telefon: 073-628 56 11
E-post: annlouisejonsson45@gmail.com

Daniel Portillo
E-post: danny_dp@hotmail.com

Gabriella Wiberg
Telefon: 070-360 87 71
E-post: dragspelsgabriella@hotmail.se

Holger Forsberg
Telefon: 070-395-49 02
E-post: holger.rimbo@telia.com

Jan-Olov Jansson
Telefon: 017-521756
E-post: intruder1600@live.se

Katarina Raisma
Telefon: 073-659 41 29
E-post: katarina.raisma@se.com

Kurt Ahlkvist
Telefon: 070-296 61 37
E-post: kurt.ahlkvist@telia.com

Lars Holmström
E-post: lars.holmstrom@byggnads.se

Margareta Bohman
Telefon: 070-6292207
E-post: 56046668@telia.com

Trpe Kuzmanovski
Telefon: 070-768 62 41
E-post: trpe.kuzmanovski@scania.com

Zekiye Guler Thompson
Telefon: 073-660 12 15
E-post: zekiye.guler@kommunal.se

Sydost

Bengt Olof Björck
Telefon: 070-547 46 31
E-post: boblena.bjorck@gmail.com

Christina Nedemark
E-post: cnedemark@gmail.com

Johnny Persson
Telefon: 070-513 14 70
E-post: johnnypersson@telia.com

Jussi Gröhn
Telefon: 070-523 25 25
E-post: jussi.grohn@lo.se

Monica Johansson
Telefon: 070-578 28 56
E-post: johanssonmonica@hotmail.com

Per-Ola Mattsson
Telefon: 073-503 30 92
E-post: perola.mattsson@gmail.com

Sofie Andersson Johansson
E-post: sofie.andersson_1@kalmar.se

Sörmland

Camilla Holmgren
Telefon: 070-469 18 47
E-post: camilla.holmgren@eskilstuna.se

Carin Zaric
Telefon: 016-200 62 91
E-post: carin.zaric@eskilstuna.sap.se
 
Helena Lord
Telefon: 070-994 43 81
E-post: helena.lord@telia.com

Jan Ove Karlsson
E-post: karlsson.janolov@gmail.com

Kjell Arbestål
Telefon: 010-480 31 95
E-post: kjell.arbestal@transport.se

Leif Lindström
Telefon: 070-343 57 08
E-post: leif.lindstrom@strangnas.se

Tony Berglund
Telefon: 070-692 94 40
E-post: tony-berglund@outlook.com

Värmland-Dalsland

Anna-Lena Wallin
Telefon: 073-050 44 67
E-post: anna-lena.wallin@bredband.net

Carl Axel Hedvall
Telefon: 070-219 58 93
E-post: 058631249@telia.com

Eva Svensson
Telefon: 073-053 87 45
E-post: eva.k.svensson@gmail.com

Heléne Larsson Saikoff
Telefon: 070-350 07 76
E-post: h.saikoff@swipnet.se

Kerstin Andersson
Telefon: 070-497 64 51
E-post: kerstin_andersson42@outlook.com

Lena Olsson
Telefon: 073-143 30 73
E-post: lenathatsme@gmail.com

Maria Ahlén
Telefon: 072-372 62 66
E-post: mariaahlen@live.se

Västerbotten

Anita Wallström
Telefon: 070-512 94 12
E-post: wallstrom.anita43@gmail.com

Bert Lundmark
Telefon: 070-637 71 01
E-post: lu.bert@telia.com

Ewa Ögren
Telefon: 073-084 96 28
E-post: ewa_ogren@hotmail.com

Kjell Öqvist
Telefon: 070-584 87 71
E-post: kjell.oqvist5@gmail.com

Monica Schönfeldt-Backlund
Telefon: 091-077 52 23
E-post: monicaochpar@gmail.com

Tage Nilsson
Telefon: 070-371 71 36
E-post: umenilsson@gmail.com

Västernorrland

Ing-Marie Arnkvist
Telefon: 070-258 40 04
E-post: ing-marie.arnkvist@ornskoldsvik.se

Lars Olof Boström
Telefon: 070-612 14 13
E-post: bostrom51@hotmail.se

Lars-Erik Karlstedt
Telefon: 070-218 97 47
E-post: lars.e.karlstedt@telia.com

Lennart Berggren
Telefon: 070-347 46 27
E-post: lennartberggren64@gmail.com

Lotta Visén
Telefon: 070-207 74 63
E-post: ann-charlotte.visen@harnosand.se

Margareta Sundsten
Telefon: 070-654 97 51
E-post: maggan@sundsten.eu

Roger Frisk
Telefon: 070-699 39 78
E-post: roger.frisk@telia.com

Ulf Stecksén
Telefon: 073-086 07 19
E-post: ulfsteck@msn.com

Västmanland-Uppsala län

Annika Gustafsson
Telefon: 073-663 00 77
E-post: annika.gustafsson@abf.se

Erik Dagnesjö
Telefon: 070-545 66 13
E-post: erikdagnesjo@hotmail.com

Gustaf Holmlund
Telefon: 070-645 32 01
E-post: holmlund.gustav@gmail.com

Markku Ollila
E-post: ollila25@gmail.com

Matz Lönn
E-post: matz.lonn@se.abb.com

Owen Olofsson
Telefon: 070-243 38 76
E-post: owen.olofsson@gmail.com

Västra Götaland

Camilla Pedersen
Telefon: 070-385 22 47
E-post: trollet69_5@hotmail.com

Karl-Erik Lundh
Telefon: 070-286 81 75
E-post: karlun666@gmail.com

Leif Börjesson
Telefon: 072-500 45 40
E-post: leif.borjesson@livs.se

Leif Hjelman
Telefon: 070-831 57 37
E-post: leif.hjelman@folksam.se